ZUMBA
Zumba mapa Zumba soutěž Zumba kniha
foto

ZUMBA – video ukázky

Seznamte se se Zumbou, prohlédněte si ukázky z DVD, které je přiloženo ke knize. Naučte se základním a jednoduchým Zumba tanečním krokům, doplněným strhující latinskoamerickou hudbou. DVD obsahuje kromě samotných lekcí Zumby i 60 minut skvělé hudby, na kterou můžete Zumbu cvičit kdekoli.

Zumba je fitness naruby. Není to upocená dřina, která přestane za chvíli bavit. Zumba je mix energie, skvělé hudby a výborné nálady. Zumba je kombinací aerobních aktivit a tance, spojuje příjemné s užitečným – bavíte se, a přitom hubnete.

Video č.1 – Salsa, kubánsky krok

Mezi nejpoužívanější Zumba styly patří salsa, která je směsicí tradičních afrických, kubánských a dalších latinskoamerických rytmů. Základem Zumba salsy je kubánský tanec son, zřetelný je ale vliv dalších tanečních stylů, především pak mamby, guarachy, rumby a ča-či. V současné době se tancují tři základní styly Zumba salsy – kolumbijský, kubánský a portorický.

První video ukázka vás naučí Zumba salsu – kubánský krok.

Video č.2 – Reggaeton, základní krok

Mezi nejpoužívanější Zumba styly patří i reggeaton, který kombinuje prvky reggae, dance-hallu, hip-hopu a latinskoamerických tanců. Základem reggaetonu je rytmus, tvořený bubny, tento styl pochází z Panamy, populární je ale v celé severní Americe.

Druhá video ukázka vás naučí Reggaeton – základní krok

Video č.3 – Merengue – Zumba chůze

Mezi nejpoužívanější Zumba styly patří také Merengue, tanec nazývaný také Zumba chůze. Tento styl je nejrozšířenější v Dominikánské republice, je považován za oficiální tanec této karibské země. Uslyšíte ho tady všude, na letišti, v každém baru, v každé restauraci. Merengue rovná se Dominikánská republika. Merengue je styl charakteristický rychlým přešlapováním z jedné nohy na druhou a typickým vlněním v bocích.

Třetí video ukázka vás naučí Merengue – Zumba chůzi