ZUMBA
Zumba mapa Zumba soutěž Zumba kniha
Beto Perez - Zumba instruktor

Zumba je hubnutí jinak

Hubnutí je posedlost. Silní chtějí být hubení, hubení chtějí být ještě hubenější. Drastické diety, hodiny strávené v posilovně, vážení, měření tuku, jo-jo efekt. Znáte to také? Zumba je hubnutí jinak. Zumba vlastně hubnutí není. Zumba je radost z pohybu. Zumba je způsob, jak za hodinu spálit až 1000 kalorií a neomezovat se v jídle. Zumba je fenomén, kterému propadli lidé na celém světě.

Zumba si získala milióny fanoušků po celém světě. V Česku Zumbu cvičí tisíce žen i mužů. Zumba je návyková. Pro všechny její fanoušky nyní vychází kniha, jejíž součástí je i instruktážní DVD.

Víte, jaká je historie Zumby?

Stejně prostá jako historie všeho, co je úspěšné - fitness trenér Alberto Perez alias Beto jednou zapomněl CD disk s hudbou na aerobik. Jediné co měl, byl disk s latinskoamerickou hudbou, kterou poslouchal v autě cestem do studia. Zaimprovizoval a Zumba byla na světě. Během krátké doby se stala Zumba v Perezově rodné Kolumbii natolik populární, že si Pereze jako choreografa pro jedno se svých alb vybrala zpěvačka Shakira.

Beto Perez - Zumba cvičení

Po Betově příchodu do USA v roce 2001 se Zumba stává celosvětovým hitem. Bet zakládá s dalšími dvěma podnikateli společnost Zumba fitness, která si dává za cíl „přinést do světa fitness zábavu“. To se jí evidentně daří, v současné době se Zumbě věnuje minimálně jednou týdně přes 5 miliónů lidí v 80 zemích světa. Patříte mezi ně i vy?

Představme si knihu – obsahuje kompletní cvičební a stravovací program, zaměřený na spalování tuků. S knihou Zumba + DVD se protančíte k vysněné postavě. Zumba vás bude bavit. Proč? Zumba není cvičení, Zumba je zábava, tajemství jejího úspěchu spočívá v jednoduchých tanečních prvcích, doplněných strhující latinskoamerickou hudbou.

Pro koho je Zumba určena?

Pro každého. Nezáleží na věku, ani na pohlaví. Taneční kroky Zumby jsou návodem, ne předpisem, sami si určíte, kolik zvládnete a kolik už ne. Zumba vytvaruje vaše hýždě, břicho, svaly nohou i rukou, posílíte i srdce. Zumba spojuje základní principy aerobiku, rezistenčního a intervalového cvičení, posiluje a tvaruje postavu, spaluje tuky, maximalizuje kalorický výdej organismu, prospívá srdci, uvolňuje nervové napětí.

Zumba je i dieta!

Tedy dieta. Zumba není o omezování se v jídle, ale úvodní expresní pětidenní dieta vám pomůže nastartovat proces hubnutí. Kniha obsahuje speciální Zumba jídelníček na dva týdny, obsahující chutné recepty (žádná „hubnoucí“ jídla, po kterých máte hlad), které vám pomohou nastartovat spalování tuku a urychlí váš metabolismus. Díky úvodnímu týdennímu pohybovému kurzu vás kniha připraví na nový životní styl. Zumba styl. Zkuste prostřednictvím Zumby změnit svůj pohled na hubnutí. Vyplatí se to.